wieloletnie doświadczenie

szeroki zakres produktów i usług

nowoczesne rozwiązania

profesjonalne doradztwo


Weryfikacja doboru wodomierzy

Firma ZAWWATER świadczy usługi związane z weryfikacja doboru wodomierzy zainstalowanych w budynkach wielolokalowych.

Przewymiarowany wodomierz dla danych warunków zwiększa koszty inwestycyjne oraz obniża dokładność pomiaru w okresach mniejszego zapotrzebowania (większe straty pozorne dla przedsiębiorstwa wodociągowego oraz duża rozbiezność wskazań między wodomierzem głównym, a sumą wodomierzy u odbiorców dla zarządcy budynku).

Natomiast niedowymiarowanie wodomierza prowadzi do jego przeciążenia, a co za tym idzie przedwczesnego zużycia jego części czynnych, co z kolei skutkuje wzrostem wydatków na przedwczesna wymianę lub naprawę wodomierza.

Weryfikacja prawidłowego doboru wodomierza polega na równoczesnym pomiarze i rejestracji (z interwałem 1 min) przepływu chwilowego i objętości wody jaka przepłynęła przez wodomierz weryfikowany oraz włączony w szereg z nim przepływomierz elektromagnetyczny (wzorcowy), dodatkowo rejestruje się ciśnienie za pomocą przetwornika ciśnienia zamontowanego za urządzeniami pomiarowymi. Pomiar trwa minimum 10 dni, tak aby objał dwa różne okresy weekendowe.

Po opracowaniu wyników pomiaru klient dostaje obszerny raport.Informacje

Jeśli mają Państwo pytania prosimy dzwonić pod numer:

+48 668 486 897

lub mogą Państwo skorzystać z naszego formularza kontaktowego

Czy wiesz, że...

Nasi specjaliści posiadają wiedzę i szerokie doświadczenie, znamy od podszewki problemy występujące w zakładach wodno-kanalizacyjnych, dlatego możemy zaoferować produkty, które realnie je rozwiązują.

Firma ZAWWATER została założona w 2012 roku. Od początku skupiamy się na takich zagadnieniach jak: automatyzacja procesów oraz ograniczanie strat wody w systemach wodociągowych.

Oferujemy szeroki wybór produktów takich jak zawory regulacyjne, sterowniki zaworów, przepływomierze, rejestratory danych, a także usług serwisowych, pomiarowych, weryfikacyjnych i innych.

Nasza wyspecjalizowana i doświadczona kadra zawsze chętnie odpowie na wszystkie Państwa pytania, a także doradzi w wyborze rozwiązań najlepiej dopasowanych do Państwa potrzeb i oczekiwań.