wieloletnie doświadczenie

szeroki zakres produktów i usług

nowoczesne rozwiązania

profesjonalne doradztwo


Zawory redukcyjne

Zawór redukcyjny model 106/206-PR

Zawory redukcyjne PR106/206 wykorzystywane są do obniżenia ciśnienia w sieci wodociągowej. Ich zasada działania polega na tym, ze hydrauliczny układ sterowania utrzymuje ciśnienie wyjściowe na stałym, niższym poziomie względem ciśnienia wejściowego (ciśnienia redukowanego), bez względu na jego wahania. Dla prawidłowego działania zaworu konieczne jest zachowanie zasady że ciśnienie wejściowe (redukowane) musi być minimum 0,6 bar wyższe od ciśnienia, które chcemy uzyskać na wyjściu zaworu (ciśnienie docelowe).

Model 106-PR różni się od modelu 206-PR, tym, że model 206-PR posiada własności mechaniczne takie same, jak model 106-PR o tej samej średnicy, natomiast własności hydrauliczne posiada takie, jak typ 106-PR mniejszy o jedną średnicę np. Model 206-PR o średnicy DN100 będzie posiadał wszystkie elementy przyłączeniowe (kołnierze itp.) przystosowane pod średnicę DN100, natomiast jego właśnosci hydrauliczne (przepływ minimalny, maksymalny itp.) będzie miał takie jak zawór DN80.

Takie rozwiązanie zostało wprowdzone, ze względu na to, iż często nowo zaprojektowane sieci posiadają przewymiarowane zawory, poniewaz projektant przy wyborze zaworu nie kierował się warunkami hydraulicznymi panującymi w sieci, a srednicą projektowanej sieci wodociągowej. W takim przypadku zastosowanie zaworu typu 206-PR, pozwala uzyskać lepsze parametry hydrauliczne bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów na modernizację miejsca zainstalowania zaworu (zmniejszenie średnic armatury w komorze redukcyjnej).

Zawory redukcyjne 106/206-PR-48

Zawory 106/206 - PR - 48 posiadają zabudowany by-pass dla kontroli ciśnienia przy bardzo niskich przepływach. Zasada działania zaworu przy "normalnych" przepływach jest taka sama, jak w przypadku zwykłego zaworu redukcyjnego. W przypadku wystąpienia niskich przepływów (zazwyczaj, gdy ciśnienie wyjściowe wzrośnie powyżej 0,35 bar od ciśnienia nastawionego na pilocie głównym), zawór główny zamyka się, a funkcję redukcji ciśnienia przejmuje zawór obejściowy, nie powodując nadmiernego wzrostu ciśnienia wyjściowego przy bardzo niskich przepływach.


Zawory redukcyjne 106/206-PR-SM

Zawory serii 106/206 - PR - SM stosuje się tam, gdzie uszkodzenie zaworu redukcyjnego jest niedopuszczalna np. w miejscach, gdzie ciśnienie wlotowe jest bardzo duże w stosunku do ciśnienia redukowanego. Zawory 106/206-PR-SM posiadają dwie niezależne instalacje sterujące PODSTAWOWĄ i ZABEZPIECZAJĄCĄ. W przypadku awarii zaworu, gdy ciśnienie wzrośnie o ponad 0,2 bar od ciśnienia wyjściowego ustawionego na instalacji podstawowej, funkcję sterowania zaworu przejmuje układ zabezpieczający, nie dopuszczając do całkowitego przepuszczenia wysokiego ciśnienia wejściowego, co umożliwia podjęcie działań serwisowych bez dużych strat na sieci wodociągowej.


Zawór utrzymująco-redukcyjny 106/206 PR-R

Zawory utrzymująco - redukcyjne 106/206 PR-R stosuje się tam, gdzie priorytetem jest zabezpieczenie ciśnienia wlotowego przed zbyt wysokim spadkiem. W przypadku wysokiego ciśnienia wlotowego zawór działa tak samo jak zwykły zawór redukcyjny, natomiast przy spadku ciśnienia wlotowego do wartości minimalnej (nastawionej na pilocie utrzymującym) zawór przymyka się, tak, aby zapewnić odpowiednie ciśnienie w strefie przed zaworem.Informacje

Jeśli mają Państwo pytania prosimy dzwonić pod numer:

+48 668 486 897

lub mogą Państwo skorzystać z naszego formularza kontaktowego

Czy wiesz, że...

Nasi specjaliści posiadają wiedzę i szerokie doświadczenie, znamy od podszewki problemy występujące w zakładach wodno-kanalizacyjnych, dlatego możemy zaoferować produkty, które realnie je rozwiązują.

Firma ZAWWATER została założona w 2012 roku. Od początku skupiamy się na takich zagadnieniach jak: automatyzacja procesów oraz ograniczanie strat wody w systemach wodociągowych.

Oferujemy szeroki wybór produktów takich jak zawory regulacyjne, sterowniki zaworów, przepływomierze, rejestratory danych, a także usług serwisowych, pomiarowych, weryfikacyjnych i innych.

Nasza wyspecjalizowana i doświadczona kadra zawsze chętnie odpowie na wszystkie Państwa pytania, a także doradzi w wyborze rozwiązań najlepiej dopasowanych do Państwa potrzeb i oczekiwań.